Na een tijdje te hebben geëxperimenteerd met de witte bolletjes zijn we al gauw overgestapt van witte biologische bloem naar biologische volkoren tarwemeel. Totdat we Spelt ontdekte. Deze oergraan is een stuk gezonder. De broodjes in dit recept maken we van volkoren speltmeel. Het recept lijkt voor groot gedeelte op die van de zachte witte broodjes met speltbloem. Het grootste verschil is het gebruik van meer water en geen suiker.
Maak je gebruik van een keukenmachine of broodmachine dan kun je onderstaande stappen volgen. Ga je met de hand kneden kijk dan voor de stappen bij het recept van de zachte witte broodjes. Een aanrader is om de eerste paar keer het gewoon met hand te doen. Hierdoor weet je beter, wanneer je een machine gebruikt, of de deeg goed is of niet.
Recept
Hallo,
Ik heb een vraag, is het mogelijk om de volkomen bolletjes in te vriezen, net zoals de witte? En hoe lang hebben ze nodig om te ontdooien? Kan he ze dan zo eten of moeten/kunnen ze san nog even in de oven? Of als je ze niet invriest, hoe lang zijn ze dan houdbaar/eetbaar?
Nou dit is dus meer dan 1 vraag :-)
Vast bedankt, Rebekka
Beste Rebekka,
Het is zeker mogelijk om ze in te vriezen. Doe ik zelf namelijk ook altijd. Ik maak meestal 2 porties tegelijk en die vries ik dan in. Ontdooien doe ik meestal in de oven op 50c of 75c graden voor ongeveer een kwartier. Je kan ze ook op en bordje laten ontdooien, maar dan duurt het ongeveer een half uur.
hoe kan ik de speltbroodjes luchtiger maken?wat doe ik fout?
Hallo Vera, sorry voor de late reactie. Het helpt om nog wat langer te kneden, dus echt wel de 10 minuten aan houden. En ik gebruik tegenwoordig nog een klontje roomboter, waardoor het brood wat luchtiger en zachter wordt. Ik hoop dat het hiermee lukt.
Als we t water, melk en olie naar ml berekenen wat is de verhouding dan?