Home Recept type Bijgerecht Quiche met snijbiet en gele courgette

Quiche met snijbiet en gele courgette

Deze vegetarische hartige taart een quiche met snijbiet en gele courgette aten wij als lunch. Natuurlijk is de quiche ook geschikt, als avondmaal. Nu ik er over nadenk is een quiche een ideaal gerecht. Voor jong en oud. 

Met simpele en weinig handelingen krijg je een smakelijk gerecht. Eventueel kun je de taart op een rustige dag voorbereiden en op een drukke dag alleen nog maar opwarmen. Je kunt het gerecht gebruiken, als hoofdmaal, als lunch of als bijgerecht. Je kunt hem gemakkelijk vegetarisch houden. En bovendien is het ook nog eens kindvriendelijk. Geen grote stukken groente, maar fijne stukjes groente verstopt in een taart. Ja, dan eten ook de wat lastige kleine eters het sneller op.

Het enige nadeel is dat het niet echt mannelijk is. Wat heb je gemaakt? Een hartige taart? Met alleen groente? Geen koe, geen kip, geen varken… Maar goed, heb ik al verteld over de prachtige kleuren van de snijbiet en hoe mooi de snijbiet combineert met de andere groente, qua kleur.

Helaas kom je snijbiet niet zo vaak tegen. Vooral niet in de supermarkt. Dat is toch wel jammer. Het is namelijk een lekkere en gezonde groente.

Quiche met snijbiet en gele courgette

0 from 0 votes
Recipe by Rob Rollenberg Course: Hoofdgerecht, LunchCuisine: FransDifficulty: Gemiddeld
Servings

3

servings
Cooking time

1

hour 

5

minutes

In dit recept maken we een quiche met snijbiet en gele courgette.

Ingredienten

  • ± 300 gram snijbiet

  • 1 halve gele courgette

  • Eén gele ui

  • 1 rode paprika

  • 1 bosje bonenkruid of tijm

  • 1 à 2 knoflookteentjes

  • 1 theelepel komijnpoeder

  • 3 eieren

  • 125 ml crème fraiche

  • 100 gram geraspte kaas

  • Klontje boter

  • Eetlepel zonnebloemolie

  • Zout en peper

  • Ingrediënten korstdeeg
  • 125 gram bloem

  • 75 gram roomboter

  • 1 ei

  • Snuf zout

Stappen

  • Eerder al plaatste ik het recept voor korstdeeg, maar nu dan even een snelle uitleg. Meng de bloem met de roomboter (de roomboter in stukjes gesneden). Zodra de roomboter vermengt is met het bloem, mag het ei en een snuf zout toegevoegd worden. Je kunt het mengen doen met een keukenmachine of met de hand. Leg het deeg, verpakt in keukenfolie, minimaal 30 minuten in de koelkast.
  • Snij de gele ui doormidden en snij er dan halve ringen van. Zet een koekenpan of hapjespan op een laag vuurtje en doe daarin de ui. Doe er ook een beetje zout bij.
  • Snij vervolgens de paprika in repen en daarna in kleine stukjes (Zie: Hoe snij je een paprika). Doe deze paprikastukjes ook in de pan. Snij de halve gele courgette in kwartjes. Snij hiervoor de halve courgette in lengte doormidden en daarna nogmaals doormidden. Snij daarna de stukken courgette in kwartjes. Doe de kwartjes courgette ook in de pan.
  • Nu dan de snijbiet. Scheidt de stengels van de bladeren. De bladeren hoeven namelijk, maar heel kort mee te koken. Snij de stengels in stukjes. Zit er een hele kromme stengel bij, snij deze dan even apart. De bladeren mogen straks in stukken toegevoegd worden.
  • Voeg de bladeren van de snijbiet toe en laat dit rustig slinken. Intussen snij je bonenkruid heel fijn. Doe dan nog bij het mengsel wat zout, peper en een theelepel komijnpoeder. Roer alles nog eens goed door elkaar. Doe het mengsel dan in een zeef of vergiet, zodat het overtollige vocht weg kan lopen.
  • Zet de oven aan op 200º graden. Meng vervolgens de 3 eieren met de crème fraiche en de helft van de geraspte kaas. Ik maakte de geraspte kaas van komijnekaas. En doe er ook nog wat zout en peper bij.
  • Inmiddels zal het deeg wel bruikbaar zijn. Vet een taartvorm in met wat zonnebloemolie. Strooi nog wat bloem in de taartvorm. Maak het deeg plat en bedek de taartvorm. Zijn er gaatjes of scheurtjes ontstaan. Gebruik dan wat overgebleven deeg om dit op te vullen. Prik vervolgens nog wat gaatjes in de bodem.
  • Doe daarna het groente-mengsel in de taartvorm en daaroverheen het ei-mengsel. En bovenop nog wat geraspte kaas. Daarna mag de quiche nog 30 minuten in de oven op 180º graden.
  • En dit is dan het resultaat: quiche met snijbiet en gele courgette.

Vind je dit recept leuk?

Volg @10xgezonder op Pinterest

Heb je dit recept gemaakt?

Like us on Facebook

Rob Rollenberg
Rob Rollenberg heeft een fascinatie voor voeding en gezond eten, maar heeft dit niet zijn hele leven gehad. Sterker nog vroeger was hij een slechte eter, maar in de loop van de tijd is dit wel anders geworden. Rob hoopt dat hij mensen geïnspireerd kan raken om te kiezen voor duurzame, gezonde en biologische voeding, maar vooral voor zelfgemaakte lekkere recepten.

6 REACTIES

    • Beste Agnes, je hebt helemaal gelijk. Het moet 1 ei zijn. Ik heb het inmiddels aangepast. Ik had eerst 4 eieren in totaal staan Rn toen opgedeeld in het deeg en vulling, maar dat is toch fout gegaan. Dank je wel voor het doorgeven.

  1. Kan die pratende reclame van je site af? Ik heb het recept niet gemaakt omdat ik reclame van Toon, New Music etc. helemaal niet horen wil! Het lijkt niet uit te kunnen zetten of zachter…. het gaat (ongepast) door! Jammer van het recept. Het leek me heerlijk. Wellicht ben ik niet de enige?

    • Sorry ijsblokje van die vervelende reclame. Ik ga kijken of ik daar wat aan kan doen. Om de site in de lucht te houden en te blijven vullen is reclame helaas wel nodig, maar het moet niet vervelend worden. Bedankt voor je bericht.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent Posts

Gezondheidsvoordelen Oesters Eten | Oester Gezond

Gezondheidsvoordelen Oesters Eten | Oester Gezond Oesters is een product dat veel in Nederland gekweekt wordt maar ook in het wild geplukt kan worden. In dit...

Pasta pesto met palmkool en tomaatjes

Met een pasta zet je bijna altijd snel een lekker en gezond gerecht op tafel. Zo ook met deze pasta...

Inleiding in sporten

Op deze pagina wil ik je graag informeren over beweging of sporten. Wat zijn de voordelen, maar ook wat zijn de nadelen....