Een betere winterse pizza, als deze kun je niet maken. Deze Flammkuchen met zuurkool en rookworst snakt naar het koude weer, net als ik. De Flammkuchen, ook wel Tarte Flambée genoemd, is een ‘witte pizza’ uit het Elzas gebied. Deze Flammkuchen begint steeds meer bekendheid te krijgen in onze keukens. En het is zeker een leuke verrassing.
Het grootste verschil tussen een pizza en Flammkuchen is de saus. Geen tomatensaus, maar een witte saus van Crème Fraiche of zure room of een combinatie daarvan. Traditioneel wordt de Flammkuchen of Tarte Flambée belegd met uien en spek. Maar net als een pizza kun je nog allerlei creaties bedenken.
Zoals al eerder benoemd komt de Tarte Flambée uit het Elzas gebied wat in Frankrijk ligt. Het Elzas gebied grenst aan Duitsland, waardoor dit recept ook wel Flammkuchen genoemd wordt.
Maar goed sinds enkele jaren wordt dit gerecht ook in Nederland steeds meer gegeten en onze zuurkool met rookworst past daar prima bij. Dit recept kwam bij mij op het pad via beebox. En aangezien ik dol ben op pizza (mijn favoriete fastfood gerecht) kreeg de Flammkuchen of Tarte Flambée een warm welkom in mijn mond.
[…] 3. Flammkuchen met zuurkool en rookworst […]
[…] 4. Flammkuchen met Zuurkool, Rookworst en Winterpostelein […]